Jdi na obsah Jdi na menu
 


Potřebný vánoční dárek - Pomoc pro Aličku

8. 12. 2013

Vánoční dárky mohou být různé- ponožky, mobily....dárky, které se obdarovanému mohou líbit, ale také nemusí. Dárek, který by udělal obrovskou radost šestileté Aličce, je možnost mít svého asistenčního a canisterapeutického psa, který bude pro Aličku nejen kamarádem, ale i velkým pomocníkem. Jak Aličce k tomuto dárku pomoci? Společně jsme se domlouvali na dobrůtkách pro pejska k jeho výcviku /př. piškoty/, které mohou děti nosit již teď nebo až 20.12., kdy budeme mít psí návštěvu a na finančním příspěvku na výcvik pejska Bruce, který je cvičen přímo pro Aličku. 20.12. budeme mít ve třídě pokladničku + zveřejňuji slibované číslo sbírkového účtu Pestré společnosti, což je nezisková organizace, která psí pomocníky cvičí. Vše o společnosti si můžete přečíst na stránkách Pestré společnosti - viz. níže.

číslo účtu - 4178088001/5500 , do zprávy pro příjemce, prosím, napište Včeličky.

Všem Včeličkám předem moc děkuji, už jenom za Vaše naslouchání na třídních schůzkách, když jsem s prosbou o pomoc pro malou Aličku přišla.
 

 

www.pestraspolecnost.cz/

 

Ali je šestiletá slečna, která trpí poruchou centrální nervové soustavy (ageneze corpus callosum), atrofií mozku, silnou epilepsií a opožděným psychomotorickým vývojem. Následkem těchto postižení je Ali limitována při své chůzí a téměř nemluví, pouze vokalizuje či říká ne. Ke svému pohybu používá na delší vzdálenosti speciálně upravený kočár. V současné době prochází intenzivní logopedickou, fyzioterapeutickou a psychologickou péčí a je integrována v mateřské školce, kde má k dispozici asistentku. Ali žije se svou rodinou nedaleko Karlových Varů. Alicia je velmi milá, usměvavá slečna se zájmem o okolí a vše nové.

Bruce pomůže své paničce při podávání spadlých předmětů a hraček ze země, pomůže otevírat či zavírat dveře a zásuvky a bude speciálně cvičen pro kompenzaci Aliiny stability. Na rehabilitaci bude pes nápomocen k uvolnění a zklidnění svalstva a bude využíván i v logopedické péči. Bruce bude Ali motivovat k mnoha novým věcem a rozvíjet její schopnosti.

alt

                               p.učitelka Zuzana